Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді көбейту тақырыбын қорытындылау
Сабақтың мақсаты: Жай бөлшектерді көбейту тақырыбынан алған білімдерін
тиянақтау,пысықтау.
Дамытушылық мақсаты: Оқушыларды жазбаша,ауызша шапшаң есептеу дағдыларын
жетілдіре түсу,берік есте сақтау қабілетін,пәнге қызығушылығын
арттыру.
Тәрбиелік мақсаты:Оқушыларды досттыққа,татулыққа, бір-біріне көмектесуге,топпен
жұмыс жасай білуге,ізденімпаздыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, топтық жұмыс,есептеу
Сабақтың түрі: Дәстүрлі
Сабақтың типі: Аралас сабақ
Көрнекілігі: Интерактивті тақтадағы слайд Продолжить чтение «Cапарова Сара Аралбайқызы Ақтөбе облысы Шалкар ауданы Қорғантұз орта мектебі математика пәні мұғалімі»
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Қорғантұз орта мектебі
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді қосу
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға бөлімдері бірдей, бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу
туралы түсінік беру
Сабақтың дамытушылық мақсаты: Жай бөлшектерді қосу ережесін есептер шығаруда
қолдана білу, оқушының пәнаралық байланыс
арқылы интеллектісін дамыту, өмірмен байланыстыра
отырып,баланың қоғамға бейімділігін дамыту .
Сабақтың тәрбиелік мақсаты:Оқушыны ұлттық рухта тәрбиелеп, қоғамдағы
жаңалықтармен байланыстыра отырып, пәнге
қызыгушылығын арттыру, оқушыларды ұйымшылдыққа
тәрбилеу Продолжить чтение «Сапарова Сара Аралбайқызы»
Сабақтың тақырыбы: «Көпбұрыштар» тарауы бойынша қайталау.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: әр оқушының «Көпбұрыштар» тарауынан алған білімдерін тиянақтап, пысықтау, оларды есеп шығаруда, жазба жұмыстары кезінде пайдалана білуге үйрету. Продолжить чтение «математика»
Мектепте матматиканы оқытудағы міндеттердің бірі – түрлі есеп-қисап жұмыстарын тез орындауда қажет болатын шеберліктер мен дағдыларға оқушыларды қалыптастыру болып табылады. Есептеу жұмыстарын оны орындауға қолданатын әдісіне және берілген шама мен ізделетін шаманың сипатына қарап әр түрге бөлуге болады. Қолдантын әдісіне қарай есептеудің үш негізгі түрі бар: ауызша есептеу, жазбаша есептеу, және көмекші құралдар қолдану арқылы есептеу. Математиканы жақсы білуге, есептеу мәдениетін арттыруға көмектесетін жұмыстардың бірі математика сабақтарындағы ауызша есептеу болып табылады. Жаттығуларды ауызша орындау оқушылардың математикалық түсініктердің, анықтамалардың, теоремалардың және түрлендірулердің мәнін анық түсініп, пәнді неғұрлым саналы меңгеріп алуға көмектеседі. Продолжить чтение «математика»
Техникалық құрал: Медиапроектор, телеэпипроектор, оверхед-проектор
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
№49(ауызша)
Нүктеден түзуге дейінгі қашықтық деген не?
Анықтама: Нүктеден түзуге түсірілген перпендикулярдың ұзындығы нүктеден түзуге дейінгі қашықтық деп аталады.
№50(ауызша)
Параллель түзулердің арақашықтығы деген не?
Анықтама: параллель түзудің біреуінің кез келген нүктесінен келесі түзуге түсірілген перпендикулярдың ұзындығы параллель түзулердің арақашықтығы деп аталады.
№58 есеп
Бұл есепте әр оқушы әр өлшемде үшбұрыш сызады. Үшбұрыштың төбелерінен қарсы қабырғаларына перпендикуляр түсіреді. Сызғышты пайдаланып, үшбұрыштың әр төбесінен қарсы қабырғаға дейінгі арақашықтықты табады.
ІІІ. Үй тапсырмасын қорытындылау
Ол үшін үлестірмеде берілген тапсырманы жылдам, әрі тиянақты орындайық.
Өзіндік жұмыс
1. Өзара параллель а және а1 түзулерін жүргізіңдер.
2. а түзуінде жататын А, В, С, Д, Е нүктелерін өз қалауларыңша белгілеңдер.
3. Сызғыш пен үшбұрышты сызғышты пайдаланып, осы нүктелерден а1 түзуіне
перпендикулярлар тұсіріңдер.
4. Перпендикулярлардың табандарын сәйкес А1, В1, С1, Е1 арқылы белгілеңдер.