DISTANCE

ЕСМАҒАМБЕТОВА ЗАЙТУНА ТУРАЛИЕВНА

Продолжить чтение «ЕСМАҒАМБЕТОВА ЗАЙТУНА ТУРАЛИЕВНА»
Жаңа сабақтар

«Қашықтықтан оқыту» жобасы

«Қашықтықтан оқыту» семинарына тіркелу: https://forms.gle/wB4HFAVmFvzqbzTJ6

Құрметті Ұстаздар! Карантин жағдайы біздерге көптеген мүмкіншіліктерді үйретті. Білім саласы жаңа белеске қадам басты. Қашықтан оқыту жүйесін меңгеріп, ұстаздар, оқушылар, ата-аналар барлығымыз білім алудың жаңа деңгейін игердік.
«BILIMNUR» баспа редакциясы қашықтан жұмыс жасау жүйесі арқылы ұстаздар үшін пікірлесу, іс-тәжірибе алмасу және жарияланым үшін мүмкіндік жасалды.

JITSI.ORG — Халықаралық бейне конференциялар жүйесінде тұрақты түрде семинар сабақтар өткізіледі.

https://meet.jit.si/BILIMNUR адресі бойынша қосылып, халықаралық деңгейде іс-тәжірибесімен бөлісе алады. Іс-тәжірибе материалдары www.45minut.biz порталында жарияланады.
Ұстаздың таңдауы бойынша Республикалық 45minut.kz газеті, Республикалық Білімнұр журналы және Семинар топтама жинағында жариялануға мүмкіндік алады. Барлық баспа өнімдері электронды нұсқада PDF құжаты ретінде беріледі.
Қашықтан білім беру жүйесіне сай баспа өнімдерінің әрбір нөмірі жеке әзірленеді.

Ұстаздар шығармашылық тақырыбына баяндама жасайды. Сол тақырыпқа байланысты сабақ жоспарын құрады. Пед оқу. Панорамалық сабақтарға қашықтықтан қатысу. PDF жарияланым. Сертификат құжаттары

Продолжить чтение ««Қашықтықтан оқыту» жобасы»
Жаңа сабақтар

Ақпараттық хат

Құрметті ұстаздар мен оқушылар!
Республикалық шығармашылық байқауына қатысуға шақырамыз!

Ұйымдастырушы: «BILMNUR» баспа редакциясы
Мерзімі: 13 сәуір — 15 мамыр 2020 жыл аралығында өтеді.
Қатысушы жұмыстарын қабылдау: 13 сәуір 2020 жылдан басталады.
Байқауға қатысушылар: Байқауға мектепке дейінгі, жалпы орта және қосымша білім беру мекемелерінің білім алушылары қатыса алады. Продолжить чтение «Ақпараттық хат»

Жаңа сабақтар

«Бағдаршам – біздің досымыз!»

Жамбыл облысы, Сарысу ауданы, Жаңатас қаласы

«Айгүл» бөбекжай–бақшасының тәрбиешісі

Жаксылыкова Анар Тилеулиевна

Тақырыбы: «Бағдаршам – біздің досымыз!»

Мақсаты: Балаларды жолда жүру ережесіне сәйкес бағдаршамның атқаратын қызметімен таныстыру.
Балаларды жолда жүру ережесін мұқият cақтауға, жауапкершілік сезімдерін дамыту.
Баланы зейінді, епті болуға тәрбиелеу.
Әдіс — тәсілі: Әңгімелеу, түсіндіру, ойын сұрақ — жауап.
Көрнекілігі: бағдаршам, жол белгілері, жол қауіпсіздігі туралы суреттер.
Сөздік жұмыс: бағдаршам. Продолжить чтение ««Бағдаршам – біздің досымыз!»»

USTAZ UNIVERSITY

«Ұстазовцы» поздравили с днем государственных симовлов РК

В Таразском государственном педагогическом университете прошло торжественное мероприятие «Көк тудың желбірегені», посвященное Дню Государственных символов РК.

В связи с пандемией в стране, во всех учреждениях и в обществе произошли существенные изменения. Мероприятия и различные вебинары, обучающие курсы, семинары проводятся в онлайн режиме.

Тем не менее, государственный праздник коллектив ТарГПУ, преподаватели и студенты отметили на площади главного корпуса учебного заведения.

Студентами специальности «Начальная военная подготовка» в торжественной обстановке были внесены государственные символы. На мероприятии, организованном с соблюдением всех мер предосторожности, по традиции был исполнен Государственный Гимн РК.

С поздравительной речью выступил ректор университета Ержан Әмірбекұлы. «Почитание и уважительное отношение к государственным символам, формирование на их основе казахстанского патриотизма – гражданский долг каждого казахстанца, который считает себя причастным к становлению нашей государственности. Каждый житель нашей страны должен знать историю и смысл заложенный в государственных символах» — отметил ректор.

В ходе мероприятия студенты кафедры «Художественная графика и дизайн» в честь праздника представили новую авторскую коллекцию одежды. С поздравительной речью выступили и иностранные студенты, обучающиеся на государственном языке. Всем участникам мероприятия были розданы специальные маски с изображением флага и логотипа учебного заведения.

Коллектив университета «Ustaz» считает, что пропаганда государственных символов и уважение к ним является важным идеологическим моментом в деле воспитания подрастающего поколения. 

Пресс-служба ТарГПУ

USTAZ UNIVERSITY

«КӨК ТУДЫҢ ЖЕЛБІРЕГЕНІ» — мемлекеттік мерейлі мереке

Тараз мемлекеттік педагогикалық университетінде ҚР рәміздері күніне орай «Көк тудың желбірегені» атты патриоттық салтанатты іс-шара өтті.

Елімізде орын алған пандемияға байланысты барлық мекемелерде әрі қоғамда біршама өзгерістер орын алды. Маңызы бар іс-шаралар мен түрлі вебинарлар, оқыту курстары, семинарлар қашықтан оқуға байланысты онлайн түрде ұйымдастырылып келеді.

Дегенмен, мемлекеттік маңызы бар мерекені ТарМПУ ұжымы, оқытушылар мен студенттер арнайы патриоттық салатанатты іс-шара ретінде оқу орнының алаңында атап өтті. Оқу орнының «Алғашқы әскери дайындық» мамандығының студенттері мемлекеттік рәміздерді салтанатты түрде ортаға шығарды. Елдегі ахуалды ескеріп, сақтық шараларын сақтай отырып ұйымдастырылған жиында дәстүр бойынша ҚР мемлекеттік Гимні орындалды.

Шара барысында «Көркем графика және дизайн кафедрасының» студенттері мерекеге орай жаңа сән үлгісін көрсетсе, аталмыш кафедра ұлттық нышандарымыз бейнеленген ерекше көрме суреттерін ұсыну арқылы мерекені ажарландыра түсті. Мемлекеттік мерейлі мерекеде өзге тілде білім алатын студентттердің бірқатары құттықтау сөз алып, ыстық ықыластарын білдірді.Іс-шараға қатысқан барлық қатысушыларға Ту мен оқу орнының логотипі бейнеленген арнайы бетперделер таратылды.

Жаңғыру жолындағы ұлттық кодымыздың мызғымас діңгегіне айналған мемлекеттік рәміздерді құрметтеу – әрбір азаматтың парызы. «Ustaz» университеті ұжымы аталмыш мерекені ұйымдастыруда ұлттық патриотты насихаттауға мүдделі екендігін жасырмады.

ТарМПУ баспасөз қызметі

Жаңа сабақтар

Сәлем! Сенің атың кім?  «1 сынып»

 

Сабақтың тақырыбы: Сәлем! Сенің атың кім?

 

«1 сынып»

Мектеп:
Күні: Мұғалім:
Сынып: Қатысқан: Қатыпағандар:
Сабақта меңгерілетін

 

дағдылық мақсаттар

1.1.1.1 Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-әрекет жасау)
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар білуге тиісті:

 

Жаңа білімге мысалдар келтіре біледі.

Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс:

 

Тақырып мазмұнын түсінуі тиіс

Кейбір оқушылар білуге тиіс:

 

Оқулықтағы тапсырмаларды өз бетінше орындауды

Бұрыннан бар білімдері Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды біледі. more]
Жоспар
Жоспарланған

 

уақыттар

Жоспарланған уақыт (жаттығулар) Ресурстар
Басталуы Ұйымдастыру кезеңі

 

Есте қалған қызықты оқиға

Топ дөңгеленіп отырып, қатысушыларға доп беріледі. Допты бір-біріне кезектесіп беріп, есте қалған қызықты оқиғаларды айтады.

Қызығушылықты ояту

Сөзжұмбақ

Таныстыры

 

лым, суреттер.

Ортасы Жаңа сабақ

 

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау.

Түсіндіру.

Топтық, жеке жұмыс жүргізу.

Діптермен жұмыс.

Аудио материалдарды тыңдау.

Оқулық, дәптер, үлестірмелі парақшалар, флипчарт.
Сергіту сәті Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік.

 

Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік.

Қолды создық, басты бұрдық – екі деп,

Қозғалыспен әрбір адам жетіледі.

Алға, артқа қарадық та – үш дедік.

Тағы жаңа жаттығулар істедік.

Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып,

Отырайық көңілді енді марқайтып.

Сергіту жаттығуы жазылған парақша
Аяқталуы БББ кестесі

 

Білдім Білемін Білгім келеді
Сөздік жұмысын жүргізу.
Үйге тапсырма: мазмұндау.
Дифференциациялау оқушыларға мейлінше қолдау

 

көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалайша түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін

 

тексеруді қалайша

жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс –

 

Денсаулық пен қауіпсіздікті

тексеру, АКТ

Рефлексия

 

Сабақтың мақсаты

мен оқу міндеттері

анық па?

Бүгін оқушылар не

үйренді?

Сабақ қалай өтті,

қандай деңгейде

өтті?

Бүгінгі сабақ кызықты болды ма?

 

Не ұнады? Неліктен?
Дифференциялау

 

жоспарым жүзеге

асты ма?

Тапсырмалары

сәйкес болды ма?

Уақыт дәлдігі қалай

болды? Жоспарыма

қандай өзгерістер

енгіздім?

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

 

Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.

Қорытынды бағамдау

 

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.

2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.

2: Рефлексия.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?
