Жаңа сабақтар

Байсалбаева Мүбәрак Молдабекқызы

Түркістан қаласы ТОАӘДБ «Тілдік мектеп — интернат» КММ
Бастауыш сынып мұғалімі
Байсалбаева Мүбәрак Молдабекқызы

[more]

Мектеп:
Сабақ тақырыбы: Бір бағыттағы қалып қою қозғалысы
Күні Мұғалімнің есімі: Байсалбаева М
Сынып:4«А» Қатысқандар саны Қатыспағандар саны
Сабаққа негізделген оқу мақсаты 4.2.1.8 — қуып жету қозғалысы мен қалып қою қозғалысына байланысты формулаларды шығарып алу және қолдану
Сабақ мақсаттары:

Ойлау дағдысы

Барлық оқушылар:

есепті шығарғанда формуланы қолдана алады

Көптеген оқушылар:

Есепті шығаруда жылдамдық,арақашықтық,уақыт шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланып қолданады

Кейбір оқушылар:

қуып жету қозғалысы мен қалып қою қозғалысына байланысты формулаларды шығарып алады және қолданады

Түсіну, қолдану

Бағалау критерийлері:

(жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)

Есепті сызба, график түрінде моделдеу ережелерін біледі, қолданады.

Есепті шығаруда жылдамдық ,арақашықтық,уақыт шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланып қолданады.

Тілдік мақсаттар Терминология:

Пәндік лексика және терминология

Қосынды,көбейтінді, бөлінді, формула.

алгоритм, дөңгелек диаграмма, график

Диолог Бұл ережелерді не үшін қолдануға болады?

Ережелерді есептеулер ыңғайлы болу үшін қалай қолдануға

болады?

Құндылықтарды дарыту Сабақтың барысында еңбектің жемісін көруді ойланады.

Адамның күні адаммен екенін ойланады.

Пәнаралық байланыстар Қазақ тілі, көркем еңбек, жаратылыстану.
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім шамалар арасындағы тәуелділікке, пропорционал бөлуге, белгісізді екі айырым бойынша табуға берілген есептерді талдау және шығару
Жоспар
Жоспар

ланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар Ресурстар
Сабақтың

басталуы

Жаңа топ құру

І-топ-автобустар

ІІ-топ-автокөліктер

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Шаттық шеңбері «Жылы лебіз»»

Жұмыс ережесін келісу

Оқу мақсатын таныстыру

Күтілетін нәтижені анықтау

Қуып жету қозғалысы мен қалып қою қозғалысына байланысты формулаларды шығарып аласың

Сол формулаларды қолданып бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есептерді шығаруды үйренесің.

Топтық жұмыс

Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.

Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,

толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырма

лары

Ортасы Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас,пікірлес»

Дескрипторы:

Сызбаны қолданады.

Сызба арқылы есептің шартын құрады

Формуланы қолданып есепті шығарады.

ҚБ.От шашу арқылы бағалау.
Топтық жұмыс
4 тапсырма

Есеп бойынша сызба сыз және оны шығар

Бір елді мекеннен бір уақытта және бір бағытта 70 км/сағ жылдамдықпен жеңіл автокөлік және 90 км/сағ жылдамдық­пен автобус жолға шықты. Неше сағат­тан кейін олардың ара­қашықтығы 60 км болады?

Дескрипторы:

Сызба сызады.

Формуланы қолданып есепті шығарады.

Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,

толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

Белсенді оқу тапсырмалары.

Аяқталуы Жаңа білім мен тәжірибені қолдану.

«Бас бармақ» кері байланыс.

Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,

толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырма

лары арқылы білдіре алады.

Қосымша ақпарат
Саралау — Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? Бағалау — Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы. Әдістер
Саралау- оқу мақсатын сабақ мақсатына айналдыру кезінде оқушылардың түрлі қабілетін ескердім. Отшашу, Ауызша бағалау. Жарайсың! Керемет! Тамаша!

Смайликтер.

Партада дұрыс отыруын қадағалау.Кітап

пен көз арақашықтығын сақтау

«Үштік әдіс»

(Ойлан,жұптас,пікірлес)

Басбармақ әдісі

Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.

2.


Зайтуна Есмаганбетова

Жаңа сабақтар

Утешова Карлыгаш.

Оқу ісінің меңгерушісі: ___________

Сабақ тақырыбы: Глобусты қалай қолданады? Мектеп: Атырау қаласы.Ә.Жангелдин атындағы орта мектеп бастауыш сынып мұғалімі
Күні : Мұғалімнің есімі: Утешова Карлыгаш.
СЫНЫП: 3 «Б» сынып Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: 0
Оқу мақсаты: Барлық оқушылар: жасанды моделіне сүйене отырып, Жердің пі шінін анықтау;
Оқушылардың басым бөлігі: қоршаған әлемдегі құбылыстарды, үдерістерді және нысандарды зерттеу қажеттілігін түсіндіру.
Кейбір оқушылар: жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады. Продолжить чтение «Утешова Карлыгаш.»