Жаңалықтар

«Үздік шәкірт»

30 қазан 2019 жылы Алматы қаласында «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру бағдарламасы аясында өткен І Республикалық «IQ Star» өнер сайысы болып өтті. «Үздік шәкірт» даярлаған білікті кәсіби деңгейі үшін Алматы қаласы № 157 жалпы білім беретін мектептің бастауыш сынып жетекшісі Әбдірайым Балнұр Мәмбетқұлқызы марапатталды.

Көркем сөз оқу номинациясы бойынша Көмекбай Дидар бас жүлде, Әбілхан Амина және Бақыт Аяна — 1 орын, Шаймардан Көркем — 2 орын, Абдығарып Шерхан жүлделі 3 орынмен марапатталды.

Сонымен қатар Алматы қаласы № 157 ЖББМ мұғалімдері Балгабаева Акмарал, Керимова Баян, Ширинбекова Жанат жүлдегерлерді дайындағаны үшін «Үздік ұстаз» алғыс хатымен марапатталды.

Жаңа сабақтар

Утегалиева Гүлшат

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жылу құбылыстары Мектеп: Амангелді атындағы орта мектепКММ
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Утегалиева Гүлшат
Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы: Отынның энергиясы. Отынның меншікті жану жылуы.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 8.3.2.7 — Отынның жануы кезінде бөлінген жылу мөлшерін анықтау
Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар біледі:

  • Отынның түрлерімен, отынның энергиясы туралы түсінік алады, отынның меншікті жану жылуының физикалық мағынасын түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Отынның меншікті жану жылуының физикалық мағынасын түсінеді, отын жанғанда бөлінетін жылу мөлшерінің формуласын қолданып есептер шығара алады.

Кейбір оқушылар:

Жаңа сабақтар

Ележанова М.М.

УРОК 11.

Терпение и труд, все перетрут Школа:Амангельди
Дата: Ф.И.О. преподавателя:Ележанова М.М.
КЛАСС: 3 Количество присутствующих: Количество

отсутствующих:

Цели обучения, которым посвящен урок 3.2.2.1 создавать высказывание на основе темы, предложенной учителем

3.4.1.1 писать связные предложения по данной теме

Учебные цели Умеют выразительно читать текст, делать выводы по прочитанному.

Знают имена прилагательные и их вопросы, имена существительные единственного и множественного числа. Применяют в письменной и устной речи имена прилагательные, имена существительные в нужном роде и числе. Продолжить чтение «Ележанова М.М.»

Жаңа сабақтар

Наурызгалиева Шынар Булатовна

Раздел: Ценности: дружба и любовь
Школа: Абайская средняя школа
Дата: . Учитель: Наурызгалиева Ш.Б..
Класс 5 класс. Количество присутствующих:

отсутствующих:

Урок Тема: Мы разные, но мы вместе
Цели обучения:
5.1.3.1- понимать основное содержание произведений фольклора и литературы, содержащих знакомые лексические и грамматические единицы, определять тему. Продолжить чтение «Наурызгалиева Шынар Булатовна»
Жаңа сабақтар

Есбергенова Сагадат Асхатовна

Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы селосы

МКҚК «Нұр-Шуақ» бөбек жай-балабақшасының

І санатты тәрбиешісі

Тақырыбы: «Берекелі күз келді»

Мақсаты:

1) табиғаттың күз мезгіліндегі өзгерістері жайлы балалардың білімдерін кеңейту; ән айтып би билеу.

2) күз мезгілінің берекелі екенін айтып, түсінік беру, ойлау қабілетін дамыту.

3) балаларды еңбекқорлыққа тәрбиелеу.v Продолжить чтение «Есбергенова Сагадат Асхатовна»

Жаңа сабақтар

Әсетова Зарина Махмутқызы

Тақырыбы: Менің Отаным-Қазақстан.

Мақсаты: Туған жерін, Отанын сүюге, егеменді еліміздің рәміздерін құрметтеуге, туған еліміздің өткен тарихын ұмытпай, еске алып отыруға, елімізді бабаларымыз сияқты қорғай білуге, ата-бабадан дәстүр боп келе жатқан өнеге-салтымызды, ана тілімізді сүйіп, оны сақтай білуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Қазақстан картасы, рәміздер суреттері, қанатты сөздер, шарлар, гүлдер.

Сабақ барысы: I.Ұйымдастыру бөлімі.

«Биографиялық поэма» (Биопоэма)

Тақтаға немесе әрбір оқушыға параққа жазылып, өзі туралы мынандай сауалдарға жауап беру тапсырылады:

  1. Есімім (Өз есіміңізді келтіріңіз)
  2. Мен қандаймын? (Өзіңізді сипаттайтын үш сын есім келтіріңіз).

  3. Сүйікті іс-әрекеттерім (Қол боста айналысуды құмартатын үш әрекетіңіз, хобби) Продолжить чтение «Әсетова Зарина Махмутқызы»

Жаңа сабақтар

Умбетова Алтынгуль Батырхайровна

Мектеп: Володар ЖОББМ КММ
Сабақ тақырыбы: Ауа қалай қозғалады?
Күні:29.11 Мұғалімнің есімі:Умбетова А
Сынып:4а Қатысқандар саны Қатыспағандар саны
Сабаққа негізделген оқу мақсаты 4.3.2.1адам тіршілігінің түрлі салаларында ауаны қолдану жолдарын анықтау

4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну

Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар: Оқушылар ауаны қолданудың тәсілдерін, желдің маңызын, пайдасы мен зиянын түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі: Ауаның ластану көздерін анықтап, ауа тазалығын сақтау жолдарын және оны тазарту шараларын ұсынады.

Кейбір оқушылар: Заттың қасиеттеріне байланысты қолдану аясын анықтайды. Продолжить чтение «Умбетова Алтынгуль Батырхайровна»

Жаңа сабақтар

Умбетова Алтынгуль Батырхайровна

Мектеп: Володар ЖОББМ КММ
Сабақ тақырыбы: Ауа қалай қозғалады?
Күні:29.11 Мұғалімнің есімі:Умбетова А
Сынып:4а Қатысқандар саны Қатыспағандар саны
Сабаққа негізделген оқу мақсаты 4.3.2.1адам тіршілігінің түрлі салаларында ауаны қолдану жолдарын анықтау

4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну

Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар: Оқушылар ауаны қолданудың тәсілдерін, желдің маңызын, пайдасы мен зиянын түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі: Ауаның ластану көздерін анықтап, ауа тазалығын сақтау жолдарын және оны тазарту шараларын ұсынады.

Кейбір оқушылар: Заттың қасиеттеріне байланысты қолдану аясын анықтайды. Продолжить чтение «Умбетова Алтынгуль Батырхайровна»

Жаңа сабақтар

Жалелова Қамажай Какимовна

Мектебі: Шаған ЖОББМ Теректі ауданы БҚО
Мектепалды даярлық

сыныбы

Тәрбиеші: Жалелова Қ.К.
Білім беру саласы: Қатынас
ҰОҚ Сауат ашу негіздері
Тақырыбы : «Е» дыбысы және әрпімен танысу
Оқу мақсаты: 0.1.1.2 сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстылар) ажыратып, дұрыс дыбыстау

0.1.1.3 сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын жəне орналасу ретін анықтау

0.1.2.2 тыңдалған материал негізіндеқарапайым сұрақтарға жауап қайтару

0.3.3.1 жазу бетін бағдарлау, жазу жолын,жоларалық кеңістікті ажырату, тор көз дəптерге кең сызықтар, əріп элементтерін жазу Продолжить чтение «Жалелова Қамажай Какимовна»

Жаңа сабақтар

ОПЫТ ПОДГОТОВКИ СПЕЦИАЛИСТОВ

ОПЫТ ПОДГОТОВКИ СПЕЦИАЛИСТОВ СОЦИАЛЬНО-ПЕДАГОГИЧЕСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ (НА ПРИМЕРЕ ALICE-SALAMON-HOCHSCHULEBERLIN)

П.А. САНАТБАЙ

преподаватель

e-mail: sanatbayperizat

Южно-Казахстанский государственный педагогический университет

Аннотация. В статье анализируется современная политика образования, законодательные документы в области высшего образования Германии и системы профессиональной подготовки. Авторами подробно проанализирован опыт Alice-Salamon-HochschuleBerlin (далее – ASHBerlin) по подготовке специалистов социально-педагогической деятельности, в том числе: основные принципы и главная идея ASHBerlin, критерии отбора на специальность Sozialpädagogik/SozialArbeit, направленность и цель учебных программ, особенности и задачи учебных программ, научные и профессионально-ориентированные компетенции, содержание системы профессиональной подготовки Sozialpädagogik/SozialArbeit, особенности практической подготовки, требования к выпускным работам, правила сдачи и приема экзаменов, присвоения степени ВА.

Ключевые слова: политика в области образования, социально-педагогическая деятельность, учебная программа, компетенции, содержание системы подготовки, практическая подготовка. Продолжить чтение «ОПЫТ ПОДГОТОВКИ СПЕЦИАЛИСТОВ»

Жаңа сабақтар

Жасөспірім кезіндегі мінез- құлық

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

Тақырыбы: Жасөспірім кезіндегі мінез- құлықтың психоэмоционалдық тұрақсыздығы және оның алдын алу

Арзымбетова Шолпан Жаксылыковна п.ғ.к., доцент

КІРІСПЕ……………………………………………………………………………………………………..3

1 ЖАСӨСПІРІМДЕРДІҢ ТҰЛҒАЛЫҚ ДАМУЫНЫҢ ҒЫЛЫМИ ТЕОРИЯЛАРЫ

1.1. Тұлғалық дамудағы психоэмоция – мінез – құлық негізінің феномені..5

1.2 Мінез-құлықтағы психоэмоционалдық тұрақсыздық және оның себептері……………………………………………………………………………………………………………9

2 ТҰЛҒА МІНЕЗ – ҚҰЛЫҚЫНДАҒЫ ПСИОЭМОЦИОНАЛДЫҚ ТҰРАҚСЫЗДЫҚТЫ ЗЕРТТЕУ ЖҰМЫСТАРЫ

2.1. Тұлға мінез- құлықындағы психоэмоционалдық тұрақсыздықтың алдын алу мен түзетудің тиімді жолдары……………………………………………………………………16

2.2. Психоэмоционалдық жағдайды тұрақтандыруға арналған жұмыстардың қортындылары мен нәтижелері…………………………………………………………………………22

ҚОРЫТЫНДЫ………………………………………………………………………………………….39 Продолжить чтение «Жасөспірім кезіндегі мінез- құлық»