Гимнастикалық таяқпен ,шығыршықпен ,үлкен және ш ағын доптармен орындалатын жаттығулар

Мектеп: Қандыағаш қалалық №4 орта мектеп
Күні 29.11.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Уразбаева Балжан
Сынып 4б

Сабақ дене шынықтыру

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы Гимнастикалық таяқпен ,шығыршықпен ,үлкен және шағын доптармен орындалатын жаттығулар.
Оқумақсаттары .Жаттығуды толық және дұрыс орындау.
Сабақ мақсаттары Денсаулықты нығайтуға байланысты жаттығу түрлерімен танысады

.Жаттығу түрлерін көрсетеді.

Жаттығу жасау барысында жаттығуларды ережелерге сай жасайды.

Дене мүсінін дұрыс қалыптастыру.

Жетістік критерийлері 1.Оқушыларды мақсатты түрде оқуға уәждеу.

2.Оқушыларға жүйелі түрде кері байланыс ұсыну.

Тілдік мақсаттар Шығыршық-доп-гимнастикалық таяқ-обруч-мяч-гимнастическая палка-hoop-ball-gymnasticstick
Құндылықтарды дарыту Сыйластық. Оқушыларды жаттығу арқылы ұйымшылдыққа,бірлікке,ынтымаққа тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстар Орыс тілі,ағылшын, ана тілі, математика пәндерімен сәйкестендіріледі.
АКТ қолдану дағдылары Cуреттерді көру пайдалану.АКТ-ыны қолдану.
Бастапқы білім Жалпы дамыту жаттығулары..
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы Сәлемдесу.Сапқа тұрғызу, сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелері.Жүру .

Орташа қалыпта жүгіру.

Жалпы дамыту жаттығуын орындау. Жалпы дамыту жаттығуын үш тілде жүргізу.

Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. Әр оқушыға гимнастикалық таяқ ,шығыршық, доптар.
Сабақтың ортасы Сабақ барысында санау арқылы төрт топқа бөлу.

1.Таяқты кеуде тұсына ұстап тұру.

2. Екі аяқта бастапқы қалыпта таяқ жауырынға ұстап тұру.

3.Аяқ бастапқы қалыпта таяқты жоғары көтеріп оңға солға бұрылулар.

4. Таяқ белде оңға солға иілу.

5.Қол белде өкшемен тұрамыз аяқ үстіне таяқты қойып тұру.

6.Таяқты жауырынға қойып отыру.

7.Аяқ бастапқы қалыпта таяқты алға ұстап тұру.

8.Иіліп таяқты төменге қою.9.Таяқтан оңға солға аттап өту.

Шығыршықпен орындалатын жаттығулар

1.Шығыршықты ұстап тұрып, бастан асыра жоғары төмен көтеріп түсіру.

2.Шығыршықты арқаға қойып, оңға солға бұрылулар.

3.Шығыршықты жоғары ұстап, оңға солға иілулер.

4.Шығыршықты оң қолға ұстап тұрып шығыршық арасынан оңға солға өту.

5.Шығыршықты басымыздан асыра секіртпе сияқты өту.

Шағын доппен жаттығу орындау.

Қолды алға созып доппен жүремізден отыру.Сол аяқ алда оң аяғымыз артта қолымызды артқа қарай созу.2.Допты оң қолдан сол қолымызға қарай айналдыру.

3.Оң қолымыздан сол қолымызға ауыстырамыз.

4.Допты ұстап отырып тұрамыз.

Сабақтың соңы Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізіледі:

Оқушылардан бұл жаттығуда қандай қателер бар және оны қалай азайтуға болатынын сұрау.

-Сабақты қорытындылау. Ойын кезіндегі кемшіліктерді ескертіп түзету.

-Оқушыларды бір сапқа тұрғызу, тыныс жолдарын қалпына келтіру.

-Толық сапқа тұруларын қадағалау.

-Сабаққа қатысуына байланысты мадақтау.

-Қоштасу.

-Бір саппен спорт залдан шығару.

Дифференциация- оқушыларға қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Берілген тапсырмаларды, жаттығуларды барынша сапалы орындау, жаттығуларды қайталатып орындату. Смаилктер арқылы бағалаймын. Ауызша мадақтаулар айтып, қажет болған жағдайда ұсыныстар айтамын.
Сабақ бойынша рефлекция

Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Мақсаты мен міндеттері орындалды.

Сабақтың негізгі мақсатының айқындалуы.

Сабақ өз деңгейінде өтті.

Уақытты тиімді пайдаландым.

Сабақ жоспарында ауытқушылық болған жоқ.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?)

1:Смайлктер арқылы бағалау

2:Топқа бөлу арқылы

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?)

1:Оқушылардың ұйымшылдығымен ,сабаққа деген ынтасы.

2:АКТ-ны пайдаландым.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/

қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1.Оқушылардың жылдамдығын білдім

2.АКТ-ны пайдаланып ,жаттығулар жайлы тәжірибе алу.

Реклама