Компьютер және кауіпсіздік

Сабақ жоспарының үлгісі

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютер және кауіпсіздік

Мектеп:№47 орта мектеп

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Бозмбекова А.С.

Сынып Қатысқандар Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Компьютерде зиян келтірмей жұмыс істеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.4.1.1 – Қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтамаудың салдары туралы талдау жасау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады:

Компьютерді пайдалану кезінде қауіпсіз жұмыс қағидаттарын ескереді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

компьютерде жұмыс істеу уақытын сақтамау салдарларын түсінеді

Кейбірі оқушылар орындай алады:

компьютерде жұмыс істеу кезінде ҚТ ережелерін өмірде қолданады

Бағалау критерийі

  • Қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтамаудың салдары туралы талдау жасайды

Тілдік мақсаттар

— дене қалпын дұрыс ұстаудың маңыздылығы мәселесін талқылау

— денсаулықты қорғауға көмектесетін жаттығулар жиынтығын сипаттау

Құндылықтарға бағалау

шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, денсаулық, достық, айналадағыларға қамқорлық көрсету, өмір бойы оқуға дайын болу.

Пәнаралық байланыс

Физика, ағылшын тілі

Тақырып бойынша алдынғы білім

Оқушылар енгізу/шығару жабдықтарымен, компьютердің ішкі/сыртқы құрылғыларымен таныс, ақпаратты іздеу мен онымен алмасу үшін Интернетті қолдана алады.

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

  • Сәлемдесу

  • «Жайдарлы мінез» психологиялық дайындық: бір-біріне допты беру арқылы мінездерінің жақсы жағымды жақтырын атап шығу;

  • «Тосын сый» әдісі арқылы оқушыларды компьютердің негізі құрылғыларын «монитор» «жүйелік блок», «пернетақта» атау арқылы үш топқа бөлу;

  • «Ойлан, Жүптас, Пікірлес» әдісі. Қауіпсіздік техникасы ережелерін не үшін орындау қажет?

Доп

Топ аттары

Сабақтың ортасы
  • ҚТ ережелерін талдау және ҚТ ережелерін бұзудан туындауы мүмкін салдарлары туралы өз пікірін білдіруге мүмкіндік беру.

  • ҚТ-ны бұзу жағдайлары бейнеленген суреттерден презентация арқылы көрсетілім көрсету;

«Суреттер сөйлейді» әдісі. Суреттегі жағдайлар неге қауіпті екендігін түсіндіріңіз.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Суреттегі жағдайлар неге қауіпті екендігін түсіндіріңіз.

-суреттегі қауіпті жағдайларды атайды 1 балл

-қауіптілік деңгейін салыстырады 2 балл

— компьютердің қай бөлігіне зиянын ажыратады 2 балл

2. «Галереяны шарлау» әдісі топтық жұмыс.

«Мен қауіпсіздікті таңдаймын» жарнамалық баннерін жасау (ДК-да жұмыс жасау ережелері туралы)

Сергіту сәті: «Атомдар мен молекулалар»

Шығармашылық тапсырма: қабілетті оқушымен жұмыс. Есеп жүргізу (жылына қанша сағат компьютер мен телефонды қолданатынын анықтау);

ДК жұмыс жасау ережелері:

https://www.youtube.com/watch?v=P2YDtDykmqg

www.youtube.com/watch?v=5CHceodbc98

Қалыптастырушы бағалауға арналған

тапсырмалар жинағы 5-бет

Постер қорғау

Сабақтың соңы

Оқушыларға сабақ қорытындысын жалпы қорыту INSERT әдісі

V бұрыннан білемін

+ жаңа ақпарат

менің ойлаганыма қайшы

? келісе алмаймын. Білгім келеді

Топтар арасында бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек»

Рефлексия «Үш көмекші»

Жүрек

Бүгінгі сабақта жүрегім арқылы не сезіндім?

Қол

Бүгінгі сабақта қолым арқылы не жасадым?

Ми

Бүгінгі сабақта миым арқылы не ойладым?

Үй тапсырмасы:

Шағын зерттеу жүргізу: отбасы мүшелерінің ішінен кім компьютерді көп қолданады?

Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Тапсырма тәсілі

Деңгейлі тапсырмалар

Қарқын тәсілі

«Суреттер сөйлейді» әдісі

Диалог және қолдау көрсету

«Галереяны шарлау» әдісі топтық жұмыс. «Мен қауіпсіздікті таңдаймын»

Бағалау

Ынталандыру, өзара бағалау, қалыптастырушы

  • Ынталандыру,

  • Қолдау көрсету,

  • Қалыптастырушы бағалау түрлері;

  • Оқушылар өзара бағалайды;

  • Топтық бағалау жүргізеді;

  • Шығармашылық жұмыс қалыптастырушы бағалау ретінде жүзеге асады;

  • Топтық жұмысқа ауызша кері байланыс беріледі.

Оқушылар галереяны шарлау әдісі кезінде туындайтын қауіп қатердің алдын алу шараларын белгілейді. Сергіту сәті мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану

Рефлексия

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Реклама

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.