РЕСПУБЛИКАЛЫҚ СЕМИНАР ТОПТАМАСЫ

Жүктеп алу: «БІЛІМ БОЛАШАҚҚА БАСТАР ЖОЛ» АҚПАРАТТЫҚ ҒЫЛЫМИ ПРАКТИКАЛЫҚ РЕСПУБЛИКАЛЫҚ СЕМИНАР ТОПТАМАСЫ. Маңғыстау облысы, Маңғыстау ауданы Шетпе кенті «Шетпе гимназиясы» ММ. 28.12.2016 жыл

Жеміс-жидектен салат жасаймыз

ШҚО, Аягөз ауданы
«7жалпы білім беретін орта мектеп»КММ
Уалиева Рауан Алибековна, қазақ тілі мен əдебиеті пəнінің мұғалімі

Мұғалімнің аты –жөні: Уалиева Р.А. Сабақтың тақырыбы: Жеміс-жидектен салат жасаймыз
Пәні: қазақ тілі Күні: 03.12.16ж. 2-тоқсан Сабақ
4 — сынып Тізім бойынша: 14 Қатысқаны:12 Қатыспағандар:2
Оқу мақсаты:

1.Білімділік

2.Дамытушылық

3.Тәрбиелік

Сөйлесу әрекетіне жетелейтін қарапайым сөйлеу үлгілерін қолдану негізінде жеміс-жидектер жөнінде толық ақпарат бере білуге машықтандыру.

Тілдік коммуникация барысында интербелсенді әдіс-тәсілдерді қолдану негізінде оқушылардың сөйлеу дағдысын қалыптастыру.

Топтық жұмыстар арқылы сыныптастарымен достық қарым-қатынас

қалыптастыруға тәрбиелеу.

Сабақ мақсаты Оқушылардың барлығы мынаны істей алады: жеміс-жидек салаты

жөнінде айтады, сипаттап таныстыра алады.

Оқушылардың көбі мынаны істей алады: жеміс-жидектің пайдасы туралы қарапайым сөйлемдер арқылы сипаттай алады, сұрақ қоя алады, сұраққа жауап бере алады.

Оқушылардың кейбіреулері мынаны істей алады: ұсынылған мәтін,аудио тыңдалым бойынша ұқсастықтарын салыстырады, өз ойын еркін жеткізе алады, шынайы өмірмен байланыстырып әңгіме құрастыра алады.

РАУАН ҚМЖ.doc

Жаңа жыл вальсі

Әнін жазған – Шабден Омаралиев
Сөзін жазған – С. Әлімқұлов

Билеп жүрміз ортада арша үкілі,
Өмірімнің қандай ғажап бұл күні.
Қыз көзіне толтырыпты Жаңа жыл,
Дүниедегі ең әдемі күлкіні.

Күлкі, күлкі өмірімнің базары,
Күлкі. күлкі шұғылалы жаз әрі.
Күлкіменен жадырайды жайнайды,
Адамзаттың қас қабағы ажары.

Кең төріне жайма шуақ нұр түнеп,
Көңіл шіркін қалды өсіп бір түлеп.
Әшейінде елемейтін жұрт маған,
Жаңа жылда жаңа бақыт тұр тілеп.

 

Тәуелсіз елім – Қазақстаным!

Батыс Қазақстан облысы, Бөкей орда ауданы, Хан ордасы ауылы

Жәңгір хан атындағы жалпы орта білім беретін мектеп
Сынып жетекші: Мукашева Нұрғаным Серекешовна

Сабақтың тақырыбы: «Тәуелсіз елім – Қазақстаным!»

Мақсаты : оқушыларға еліміздің тәуелсіздік алғаннан бергі жетістіктерімен таныстырып, отанды сүюге, ел байлығын қорғауға тәрбиелеу, тәуелсіздіктің құрбандарының өмірімен, ерлігімен таныстыру.

Сабақтың әдістері:сөздік, көрнекілік, СТО, топтық жұмыстар

Сабақ барысы:

Активити: Оқушылар 16 желтоқсан қазақ халқы үшін не себепті маңызды да тарихи күн болып саналады? Олай болса «Тәуелсіздікке» анықтама беріп көрелік!

Топтастыру:

Тәуелсіздік, еркіндік – ежелден ел тілегі. Тәуелсіздік халқымыздың бостандығы мен дербес даму жолындағы сан ғасырлық күресі, тарихтың нәтижесі.

Бүгінгі Қазақстан — әлем назарында, өзінің болашағынан үлкен үміт күттіретін жері бай, халқы бай ел.

Бүгінгі тәуелсіздікке халқымыз оңайлықпен жеткен жоқ. Ата – бабамыз өз жерін, Отанын, халқын қорғаймын деп талай тарихи оқиғаларды бастарынан кешірді.

16 – желтоқсан, бұл ерлік пен өрлік, қайғы мен қасірет мидай араласқан әрі жарқын, әрі қаралы, қасыретті күн еді.

Мукашева Н.С. Тәуелсіз елім — Қазақстаным.docx

Халқын сүйген-салтын сүйер

Омашева Ғалия Молдатаевна

15 мектеп-лицей,

бастауыш сынып мұғалімі

Сабақтың тақырыбы: «Халқын сүйген-салтын сүйер», 3 сынып

Мақсаты: Балалардың ой-өрісін дамыту, мінез-құлқын қазақтың әдет-ғұрып, салт-дәстүрлеріне үйлесімді қалыптасуын

дамыту. Шығармашылық қабілеттерін арттыру. Балалардың бойына ұлттық, имандылық-инабатталық тәрбие беру.

Еңбекті сүюге, үлкендер еңбегін құрметтеуге баулу. Ұлттық мұраларға және ұлттық өнерге деген құрмет сезімін

қалыптастыру.


Көрнекілік құралдар:

Орталықтардағы жұмыс бағыттары бойынша керекті құралдар.

Сабақ жоспары:

І. Ұйымдастыру кезеңдері

1. Көңілашар

2. Кіріспе сөз

3. Орталықтарға бөліну

4. Орталықтарға бағыт беру

ІІ. Бағыттар бойынша орталықтардағы жұмыс.

ІІІ. Орталықтардағы жұмыс қорытындысы.

ІV. Қорытынды.

Ғалия ОмашеваWord.docx

Жүз жасаған бәйтерек

ШҚО Аякөз ауданы

Емелтау ауылы

«Т.Көбдіков атындағы ЖББОМ» КММ

Бастауыш сынып мұғалімі

Маширбаева Гүлманат Төкенқызы

Тәрбие сағатының тақырыбы: «Жүз жасаған бәйтерек»

Тәрбие сағатының мақсаты: Ақын өмірімен таныстыру және шығармашылық жұмыстарымен танысу

Тәрбиелік мәні: Жамбыл Жабаевтың өлең жырларын түсінуге оны мәнерлеп оқи білуге, сүюге тәрбиелеу.

Көрнекілік: Жамбылдың портреті, 150 жылдығына арналған үн қағазы, фото альбомдар.

Барысы:

І.Ұйымдастыру

ІІ. Өткен сабақты қайталау

ІІІ. Жаңа сабақ

тәрб сағаты.doc

Нағыз патриот

Қарағанды облысы білім басқармасының «Теміртау қаласының балалар үйі» КММ

Суртебаева Гайни Кодашевна
біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты тәрбиеші

Ашық тәрбие сағаты: «Нағыз патриот»

Мақсаты: Тәрбиеленушілердің өмірлік әр түрлі сәттерінде тәрбиеге байланысты – адамгершілік, мейірімділік, қайырымдылық қасиеттерін қалыптастыра отырып, балалардың функционалдық сауаттылығын арттыру.

Білімділік: Балалардың тіл қорын және сөйлеу мәдениетін арттыру. Адамгершілік туралы түсініктерін қалыптастыру барысында балаларға жаңадан түсінік беру және өздерінің ой – пікірлерін жеткізе білуге бейімдеу. Қазақ әдебиетінің лайықты көркем сөз, мақал – мәтелдерді қолдана отырып, балаларды қазақ ұлттық дәстүрлерімен таныстыру.

Дамыту: Балалардың психикалық қабілеттерін арттыру. Өзара қарым – қатынастарын жақсарта отырып, өздерінің эмоционалдық қабілеттерін қалыптастыруға дағдыландыру.

Тәрбиелік: Қазақстан Республикасының лайықты азаматтарын тәрбиелеу жолында балаларды отансүйгіштікке, адамгершілікке және кішіпейілділікке баулу. Әдептілікке, сыпайылыққа тәрбиелеу.

гайни.doc

Путешествие по городу фразеологизмов

Карағанды облысы, Қарқаралы қаласы
№44 жалпы орта мектебінің
орыс тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Қасенбаева Жәзира Советқызы

Microsoft PowerPoint Presentation.pptx

Число имен существительных

Карағанды облысы, Қарқаралы қаласы
№44 жалпы орта мектебінің
орыс тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Қасенбаева Жәзира Советқызы

Число имен существительных.pptx

Выразительное чтение на уроках литературы в 5-7 кл ассах

Қасенбаева Жәзира Советқызы

« Общеобразовательная школа №44 имени Мәди Бәпиұлы города Каркаралинска»

Коммунальное государственное учреждение

Выразительное чтение на уроках литературы в 5-7 классах

Методическое пособие

Введение

Чтение, книга – это мощное средство образования, воспитания и развития: умственного, языкового, речевого, нравственного культурного, эстетического, информационного, говоря шире – интеллектуального и чувственного, средство развития всех способностей.

Отсюда одна из первоочередных забот учителя – воспитание у школьников полноценного эмоционального восприятия художественной литературы. Этому содействуют разные виды активной творческой деятельности учащихся на уроке, и в первую очередь выразительное чтение.

Процесс подготовки выразительного чтения создает на уроке атмосферу творческого приобщения к искусству, помогает школьникам с наибольшей полнотой и эмоциональностью постигать идейно-художественную суть изучаемого произведения, формирует умения и навыки творческого подхода к анализу художественного текста и его воплощению в звучащем слове, играет важную роль в развитии устной речи.

Некоторые учителя, а за ними и учащиеся считают выразительное чтение делом легким, настолько легким, что помогать ученикам, учить их не надо, сами справятся, но есть и другое мнение: выразительно читать может только талантливый, все же остальные, как ни учи, будут в лучшем случае, читая, соблюдать знаки препинания.

выр.чт.напечать.docx

Ташенова Маржан Алтынбековна

Қарағанды облысы,Қарқаралы қаласы
академик О.А.Жаутіков атындағы ЖББ №1 қазақ орта мектебі
орыс тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Ташенова Маржан Алтынбековна

Cабақтар тізімі:
1.Односоставные предложения
2.Сложноподчиненные предложения с несколькими придаточными
3.Николай Заболоцкий «Некрасивая девочка»

план урока.docx
план.docx
сложноподчиненные.pptx
маржан.docx
Презентация односоставные пр 11кл.pptx

Домашние животные

Краткосрочное планирование

Предмет: Русский язык

Раздел: Осень

Тема урока: Домашние животные.

Школа: №222 имени Т.Рыскулова
Дата: Ф.И.О. преподавателя:Сагимбаева А.Б.
Класс: 3 Количество присутствующих: Количество отсутствующих:
Цели обучения, которым посвящён урок: Понимать значение знакомых слов, имеющих отношение к повседневной жизни; понимать о ком/ о чем говорится в тексте; отвечать на простые вопросы по содержанию про-слушанного текста;высказывать оценочные суждения о прослушанном/ прочитанном материале («Я предполагаю…», «Мне кажется…») Читать далее